europäische

Landgüterinitiative

  • MAUER
  • MENSCH
  • LANDSCHAFT

Arhitektūras pieminekļa saglabāšanas projekts

Aizdzires Muiža

  • SATIKŠANĀS
  • ZINĀŠANAS
  • PIEDZĪVOJUMS

Caur pagātni uz rītdienu -
2017.gada sezonas uzsākšana!

Piedalies!

Valodu darbnīcas

Aizdzires muižas atjaunošanas projekts piedāvā ikvienam, kas vēlas, iegūt ne tikai muižas atjaunošanas piedzīvojumu kā vērtību, bet arī izglītības iespējas, caur kurām projekts veicina internacionālo un starpkultūru sadarbību. Projektā iekļauta izglītības programma, kas ietver bezmaksas valodu darbnīcas. Tās notiek divus vakarus nedēļā un piedāvā projekta dalībniekiem iespēju nepiespiestā, brīvā gaisotnē apgūt pirmos latviešu valodas soļus vai uzlabot vācu valodas zināšanas, kuras projekta gaitā būtu iespējams, katram vadoties pēc sava talanta un drosmes, praksē izmēģināt un padziļināt.

Latviešu valoda

Tikai 200 no pasaulē lietotām 6700 valodām, valodu lieto vairāk kā viens miljons cilvēku, tai skaitā arī latviešu valodu. Salīdzinot ar Eiropas valodām, latviešu valoda ir maza valoda, jo to lieto apmēram pusotrs miljons iedzīvotāju. Latviešu valoda, tāpat kā lietuviešu valoda pieder pie baltu grupas valodām.

Būtu jauki, ja katrs, kurš piedalās projektā, pēc uzturēšanās šeit, mācētu viesu zemes valodas pamatzināšanas un būtu veicis ieskatu šīs zemes kultūrā. Īpaši tiem, kuri vēlas Latviju apceļot vai šeit pavadīt ilgāku laiku, tiek dota iespēja caur viegli rotaļīgu un praktisku gaisotni apgūt latviešu valodas pamatus.

Ārzemniekiem, kuri šo mājas lapu lasa angļu vai vācu valodās, šeit ir iespēja iepazīties ar dažiem latviešu valodas vārdiem un izteicieniem:

Guten Tag!

Labdien!

Ich bin Lettin und wohne in Jekabpils.

Es esmu Latviete un dzīvoju Jēkabpilī.

Hallo! Ich heiße Baiba.

Sveiki! Mani sauc Baiba.

Kandava ist eine kleine aber schöne Stadt.

Kandava ir maza bet skaista pilsēta.

Vācu valoda

Septiņās Eiropas Savienības valstīs: Vācijā, Austrijā, Šveicē, Lihtenšteinā, Beļģijā, Luksemburgā un Itālijā vācu valoda ir kā valsts valoda vai kāda no reģionālajām valodām. Tā ir biežāk lietojamā dzimtā valoda Eiropas Savienībā un ir viena no 10 vairāk pielietotām valodām pasaulē.

Projekta dalībniekiem no Latvijas vai citām valstīm projekta līdzdalības laikā ir iespējams mērķtiecīgi uzlabot vācu valodu, neskatoties uz to, vai tā būtu nepieciešama plānotajam ceļojumam uz Vāciju vai Austriju vai valodu zināšanas nepieciešamas profesionālā darbībā.

Vēl neesat pārliecināts sākt valodu apguvi?

Šeit praktiskā piemērā ir atspoguļota nepieciešamība apgūt svešvalodas...

uz augšu