europäische

Landgüterinitiative

  • MAUER
  • MENSCH
  • LANDSCHAFT

Arhitektūras pieminekļa saglabāšanas projekts

Aizdzires Muiža

  • SATIKŠANĀS
  • ZINĀŠANAS
  • PIEDZĪVOJUMS

Caur pagātni uz rītdienu -
2017.gada sezonas uzsākšana!

Piedalies!

Abavas senleja

Abavas senlejas dabas parks ir dibināts 1999.gadā, bet aizsardzībā teritorija atrodas jau kopš 1957.gada. Šim upes ielejas posmam no Kandavas līdz tās ietekai Ventā ir izcila ainaviskā un kultūrvēsturiskā vērtība. Ielejas apvidus tā krāšņo ainavu dēļ tiek dēvēts par Kurzemes Šveici.

Vidēji Abavas senlejas dziļums ir 30 - 40 m, bet platums sasniedz līdz pat 300 m. Teritorija izceļas ar lielu bioloģisko daudzveidību (> 800 augu sugu). Ielejā atrodas dažādi biotopi un dabas pieminekļi, kā piemēram, avoti, ūdenskritumi, iežu atsegumi un dižakmeņi. Tāpat ieleju bagātina kultūrvēsturiskais mantojums, ko senlatvieši veidojuši gadsimtu gaitā: senkapi, vēsturiskās lūgšanu vietas, pilskalni un Abavas Velnala. Tie ir bijuši nozīmīgi upes ielejas aizsargājamā statusa iegūšanai.

Abavas senleja ir iecienīta vieta ne tikai tūristiem, makšķerniekiem un ūdens sporta draugiem, bet arī zinātniekiem, kā piemēram, biologiem.

Abavas tecējums ir diezgan vienmērīgs. Atsevišķās vietās ir nelielas krāces, brasli un dolomītu atsegumi. Līdz ar to laivotājiem ieteicams pārvietoties vai ar kanoe, vai ar smailīti. Laivu brauciens pa Abavu ir piedzīvojums visai ģimenei. Gan pieredzējušiem laivotājiem, gan iesācējiem tas ir skaists brauciens caur bieziem mežiem un gar stāviem smilšakmens atsegumiem upes krastos.

Sīkāku informāciju par Abavas senleju Jūs atradīsiet šeit:

http://senleja.lv
http://www.latvia.travel/lv/apskates-vieta/dabas-parks-abavas-senleja
uz augšu