europäische

Landgüterinitiative

  • MAUER
  • MENSCH
  • LANDSCHAFT

Arhitektūras pieminekļa saglabāšanas projekts

Aizdzires Muiža

  • SATIKŠANĀS
  • ZINĀŠANAS
  • PIEDZĪVOJUMS

Caur pagātni uz rītdienu -
2017.gada sezonas uzsākšana!

Piedalies!

Ārējās saites & Literatūra

Šeit atradīsiet tālākizglītojošu informāciju par tēmām, kas saistītas ar muižas rekonstrukcijas projektu, piemēram muižnieku mājas, Latvija, arhitektūras pieminekļu saglabāšana, baltvācu vēsture.

Literatūras avoti:

Kristians Papendiks no Hamburgas, arhitekts, rakstnieks un fotogrāfs, dzimis 1926.gadā Kaļiņingradā vairāk kā divus desmitus gadus ar iespaidīgām fotogrāfijām dokumentējis ziemeļu, tagadējo Krievijas bijušās Austrumprūsijas daļas arhitektūras pieminekļus.

Kristinans Papendiks, Ģertrūde Papendika, Albrehts Leuterits: Austrumprūsijas ziemeļi: Sabrukšanas un cerību valsts (Land zwischen Zerfall und Hoffnung). Fotogrāfiju grāmata 1992-2008.1. Sējums. Husum Druck- und Verlagsgesellschaft, 25813 Husum, 24. April 2009, ISBN 978-3898762328.

Kurš atceras vācbaltus un to vēsturi? Kādas pēdas palikušas no viņiem Baltijā? Katalogu sējums,vienlaicīgi izstāde Austrumprūsijas valsts muzejā “Bagātība un posts “(„Glanz und Elend“) , kura veltīta muižnieku mājām Baltijā . Latviešu, igauņu un vācbaltu mīti, kas vijās ar atmiņām par mājām un to iedzīvotājiem , radījusi interesi un šaubas Vācijas, Igaunijas un Latvijas cienījamiem zinātniekiem.

Ilse von zur Mühlen: Glanz und Elend- Mythos und Wirklichkeit der Herrenhäuser im Baltikum. 2. Auflage: Kunstverlag Josef Fink Lindenburg im Allgäu 2013. ISBN 978-3-89870-808-1.

Lauku pilis un muižas bijušajā Austrumprūsijā, izglābts vai pazaudēts kultūras mantojums? Bagātīgs katalogs ar palikušām kungu mājām bijušajā Austrumprūsijas daļā, kas kopš 1945.gada atradās Polijas robežās. Šeit tiek aprakstītas 329 bijušās muižas.

Malgorzata Jackiewicz- Garniec und Miroslaw Garniec : Schlösser und Gutshäuser im ehemaligen Ostpreußen (Polnischer Teil).Gerettetes oder verlorenes Kulturgut? 1. Auflage. Studio Wydawnicze ARTA Miroslaw Garniec, Olsztyn 2001. ISBN 978-83-91-28403-2.

Latvija sastāv no četriem kultūrvēsturiskiem reģioniem : Kurzeme, Zemgale, Vidzeme un Latgale. Šī grāmata prezentē jūras stāvkrastus, tumši zaļus mežus, pasakainas pilis, Kurzemes vēsturiskos pilsētcentrus. Grāmata ir pirmais sējums no četriem fotoalbūmiem par Latvijas reģioniem.

Kurzeme. Fosal Verlag: Riga. ISBN 978-99-84-39225-7.

uz augšu